Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

30-03-2018

PODARUJ 1 % DLA STANIĄTEK

Jak można to zrobić? ..... W pozycji "Numer KRS": 0000195764; BARDZO WAŻNE: w części "Informacje uzupełniające" w pozycji "cel szczegółowy 1 %": STANĄTKI OPACTWO lub 006 - Bez tej informacji pieniądze nie trafią do nas!!!Dzięki umowie z Fundacją Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody mogą Państwo podarować nam 1 % swojego podatku składając roczne zeznanie podatkowe do US!
Nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami i zajmie tylko chwilę!
Wystarczy, że wypełnią Państwo trzy rubryki a urząd skarbowy przekaże 1% Państwa podatku na prace remontowe w naszym opactwie.

Jak mogą to Państwo zrobić?

Wypełniając deklaracje podatkowe (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38) w części dotyczącej "Wniosku o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP" proszę wpisać:

W pozycji "Nazwa OPP": Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody;
w pozycji "Numer KRS": 0000195764;
BARDZO WAŻNE: w części "Informacje uzupełniające"
w pozycji "cel szczegółowy 1 %": STANIĄTKI OPACTWO lub 006 - Bez tej informacji pieniądze nie trafią do nas!!!

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wkłady własne wymagane przy dotacjach od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz inne i pilne prace remontowe w klasztorze.

Mogą Państwo też przekazać darowizny na "Cel kultu religijnego", które także można odliczyć od podatku.
Więcej informacji: http://www.pit.pl/darowizny-koscielne/


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.